Ładowanie…

Odwiedź KOWARY

W okolicy znajdziesz wiele fascynujących miejsc. Atrakcje na wyciągniecie ręki. To świetna baza wypadowa w góry!
Zapraszamy na wyprawę

Co zobaczyć w Szklarskiej Porębie

Szklarska Poręba to niewielka, typowo turystyczna miejscowość. Malowniczo położona w dolinie rzeki Kamiennej, otoczona jest ze wszystkich stron przez Karkonosze. Nic dziwnego, że stała się letnim i zimowym kurortem turystycznym. W okolicy znajduje się wiele stoków narciarskich, coś dla siebie znajdzie tu zarówno zaprawiony  w bojach, jak i początkujący fan sportów zimowych. Latem turyści korzystają z bogatej przyrody Karkonoskiego Parku Narodowego oraz okolicznych atrakcji , poniżej kilka z nich.

Wodospad Szklarki i Wodospad Kamieńczyka

Wodospad Kamieńczyka, to niezwykle efektowny wodospad złożony z trzech kaskad, jego wysokość wynosi 27 m. Wodospad  wpada do Wąwozu Kamieńczyka, nieopodal znajduje się schronisko o tej samej nazwie, a także szałas Sielanka, gdzie można coś zjeść i odpocząć. Wodospad obowiązkowo zwiedza się w kaskach, co stanowi dodatkową atrakcję, zwłaszcza dla dzieci.

Wodospad Szklarki, znajduje się w wąwozie potoku  Szklarka. Jest mniejszy od Kamieńczyka, jego wysokość to nieco ponad  13 m, ale nie ustępuje mu pod względem atrakcyjności. Jego spływające wody, tworzą  charakterystyczny kształt trójkąta. Obok znajduje się schronisko PTTK Kochanówka.

Oba wodospady pięknie prezentują się również w zimie. Pod warstwą śniegu, z zamarzniętych wodospadów zwisają wielkie lodowe czapy i sople. Widok jest naprawdę bajkowy.

 

Kolejka na Szrenicę

Szrenica to szczyt o wysokości 1362 m n.p.m. Położony jest tuż przy granicy z Czechami. Z góry rozciąga się rozległa panorama na Polskie i Czeskie pasma. Na Szrenicę prowadzą piesze szlaki turystyczne, ale doprowadzona została tam również kolejka krzesełkowa. Zimą, korzystać można z licznych tras narciarskich. Na szczycie znajduje się jedno z największych schronisk w Karkonoszach.

Huty szkła

Dzięki obfitym złożom kwarcu i dostępności lasów, na terenach tych rozwinęło się hutnictwo. Szklarska Poręba, właśnie stąd wzięła swoją nazwę.  Do dziś działa oddalona o 7 km od miasta Huta Julia w Piechowicach, gdzie wykonuje się przejrzyste, misternie zdobione kryształy. Hutę można nie tylko zwiedzać, ale także podglądać jak pracują hutnicy. W samej Szklarskiej porębie, znajduje się Leśna Huta, w której także można podpatrzeć, techniki wyrobu przedmiotów ze szkła. Oczywiście istnieje też możliwość zakupu szklanych dzieł hutniczej sztuki.

Rodzinny Park Rozrywki Esplanada

Rodzinny Park Rozrywki, to miejsce atrakcyjne nie tylko dla najmłodszych. Największą atrakcją parku są niewątpliwie Alpine Coaster, tor z widokiem na miasto i góry,  po którym zjeżdża się na specjalnym wózku. Oraz Wieża Emocji, czyli zabawa z grawitacją, połączona ze wspaniałą panoramą na Karkonosze.