Ładowanie…

Odwiedź KOWARY

W okolicy znajdziesz wiele fascynujących miejsc. Atrakcje na wyciągniecie ręki. To świetna baza wypadowa w góry!
Zapraszamy na wyprawę

Atrakcje Karpacza

Główną atrakcją, która przyciąga do Karpacza turystów są bez wątpienia Karkonosze. Osoby lubiące spacery po górach mogą wybrać się na najwyższy szczyt tego pasma, jakim jest Śnieżka. Jest to niesamowite miejsce, ponieważ przez większą część roku panują tu surowe i bardzo wymagające warunki atmosferyczne, które zbliżone są do tych, jakie można spotkać na kole podbiegunowym. Praktycznie przez cały rok występuje także mgła. Na szczycie znajduje się także Wysokogórskie Obserwatorium Meteorologiczne. Mniej doświadczeni turyści mogą zdecydować się na zdobycie niższych szczytów, takich jak np. Samotnia.

Karpacz to również świetne miejsce na znalezienie noclegu.

Również pod tym względem bardzo zadbano o turystów wypoczywających w górach. W Karpaczu noclegi można zarezerwować w pensjonatach, pokojach gościnnych oraz apartamentach.

W tych obiektach noclegowych warto rezerwować nocleg:

  • Willa Petrus Karpacz (Obrońców Pokoju 1c)
  • Apartament Przy Wangu (ul. Karkonoska 34/2)
  • Willa Diament (ul. Nad Łomnicą 6A)
  • Pensjonat Toreja (ul. Sarnia 4)
  • Willa Skała (ul. Skalna 44)
  • Rezydencja Apollo (ul. Gimnazjalna 6)
  • Willa Szyszka (ul. Kasprowicza 9)
  • Willa Perła (ul. Moniuszki 12)

Baza noclegowa Karpacza jest dużo obszerniejsza, to jedynie kilka przykładowych obiektów turystycznych oferujących usługi noclegowe w Karpaczu.

W Karpaczu podziwiać można również unikatowy zabytek architektury skandynawskiej, jakim jest XII-wieczna świątynia Wang. W Karkonosze został przywieziony w 1842 roku. Jest to jedyna tego typu świątynia w całej Polsce. Jest to miejsce niesamowite głównie ze względu na swoją architekturę oraz na fakt, że świątynia została wzniesiona bez użycia ani jednego gwoździa, co dodatkowo czyni ją niepowtarzalną. Wewnątrz podziwiać można część oryginalnych elementów wykonanych z sosny skandynawskiej.

Wypoczywając w Karpaczu zdecydowanie warto jest także wybrać się nad zaporę na Łomnicy. Jest to jednak z najbardziej dzikich rzek, jakie spotkać można w Karkonoszach. Tama została wzniesiona w latach 1910-1915, aby ochronić miejscową ludność przed powodziami, jakie nawiedzały te obszary po ulewnych deszczach. Korona zapory mierzy 105 metrów długości i przebiega przez nią szlak prowadzący do góry Grabowiec.

Nad brzegiem zbiornika znajduje się także restauracja, w której można zatrzymać się, aby zjeść obiad w pięknych okolicznościach przyrody. Zapora na Łomnicy to przede wszystkim malownicze miejsce, w którym podziwiać można piękne widoki, a także zrobić pamiątkowe zdjęcia. W okolic zapory znajduje się park, w którym także można spędzić miło czas z całą rodziną. 

W Karpaczu znajduje się również Młynek Miłości. Według legend przed wiekami w tym samym miejscu znajdował się prawdziwy młyn, spod którego wypływała woda o cudownych właściwościach. Każdy, kto napił się tej wody odwzajemniał miłość. Na własnej skórze te magiczne właściwości sprawdzić miała córka młynarza, która zakochała się nieszczęśliwie w Duchu Gór. Dzięki wodzie udało jej się zdobyć miłość ukochanego oraz wieść u jego boku spokojne i pełne szczęścia życie. Z tego właśnie względu jest to miejsce bardzo chętnie odwiedzane zwłaszcza przez zakochanych. Młyn został zmodernizowany w 2012 roku według projektu Janusza Motylskiego.