Ładowanie…

Odwiedź KOWARY

W okolicy znajdziesz wiele fascynujących miejsc. Atrakcje na wyciągniecie ręki. To świetna baza wypadowa w góry!
Zapraszamy na wyprawę

Wybrane Atrakcje Kowar

Sztolnie w Kowarach

Jest to miejsce, które zostało odkryte w okolicach 1950 roku. Sztolnia podczas eksploatacji została podzielona na pięć części. Najcenniejsza sztolnią była ta o numerze 19a, której głębokość wynosiła 240 metrów. Obecnie wydobycie jest zakończone, a wyrobek szacuje się na 140 ton rudy, z czego 200 tysięcy kilogramów stanowił uran.

Aktualnie sztolnie Kowary można zwiedzać z przewodnikiem, który na bieżąca opowiada o kolejnych częściach podziemia. Dodatkowymi atrakcjami są pomieszczenia, w których umieszczono przedmioty używane przed laty. W trakcie zwiedzania można także obejrzeć krótką scenkę. Temperatura wynosi tam poniżej 10 stopni Celsjusza, więc warto zaopatrzyć się w ciepłe ciuchy. Czas zwiedzania to około jednej godziny.

Park Miniatur Zabytków Dolnego Śląska

Park zawiera miniatury budowli z regionu Dolnego Śląska. Można tam znaleźć obiekty sakralne oraz świeckie, a nawet starówki niektórych miast. Oglądane atrakcje odwzorowano w skali 1:25. Całe miejsce otoczone jest terenami zielonymi, co pozytywne wpływa na chęć spędzania tam czasu.

Najbardziej znanymi miniaturami jest kościół Wang czy zamek Książ. Wszystkie modele są odwzorowane z uwzględnieniem szczegółów. W parku istnieje możliwość zwiedzania także w zimie. Przygotowano do tego odpowiednią salę, a wieczorami można podziwiać dodatkowe atrakcje.

Rudawski Park Krajobrazowy

Park Krajobrazowy to miejsce dla osób, które cenią sobie spacery na świeżym powietrzu w klimacie górskim. Można tam znaleźć interesujące formy skalne oraz rzadkie okazy roślinności. Odnajdą się tam osoby, które lubią długie spacery, ponieważ park rozciąga się na dużym terenie.

Dzięki wyznaczonym szlakom odnalezienie się na trasie nie powinno stanowić problemu. Na drodze można znaleźć także liczne tablice informacyjne z opisami fauny i flory.